Për shkak të aksidentit në ndërprerje aksi Kumanovë-Likovë
maqedonia
Për shkak të aksidentit në ndërprerje aksi Kumanovë-Likovë

Për shkak të aksidentit në ndërprerje aksi Kumanovë-Likovë

Shkup, 12 janar - Komunikacioni nëpër të gjitha rrugët shtetëror po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët po bie në Mavrovë dhe Kodrën e Diellit i cili nuk qëndron në rrugë.

Dukshmëri të zvogëluar për shkak të mjegullës  nga 50 deri në 150 metra ka nëpër akset  Lisec - Kodra e Diellit, Mavrovë, Strazhë, Gjavato dhe Pletvar.

LAMM rekomandon lëvizje të kujdesshme, shpejtësi të përshtatur të lëvizjes dhe pajtueshmëri me sinjalizimin e caktuar të qarkullimit. Në grykat është e mundur rrëshqitje e tokës, sidomos në rrugët: Koçan - Maqedonska Kamenicë - Dellçevë, Vinicë - Berovë, Gostivar - Strazhë, Mavrovë - Dibër - Strugë, Demir Kapi - Udovë, Katllanovë - Veles, Krushevë - Demir Hisar dhe Resnjë - Bukovo.

© ZHURNAL 12.01.2018, 19:34 | D.J. | 3,374 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."