BPRM demanton involvimin në mënyrën e formimit të çmimeve në pikë pagesa
maqedonia
BPRM demanton involvimin në mënyrën e formimit të çmimeve në pikë pagesa

BPRM demanton involvimin në mënyrën e formimit të çmimeve në pikë pagesa

Shkup, 12 janar - Lidhur me deklaratat e drejtorit të ndërmarjes për rrugë Zoran Kitanov dhënë më 11 janar si përgjigje në pyetjen e gazetarëve për mënyrën e formimit të çmimit për pikë pagesat për vendorët dhe të huajt, BPRM ka dhënë këtë demant, transmeton Zhurnal.mk

BPRM në bazë të obligimeve ligjore në qarkullim nuk është përfshirë në asnjë moment në mënyrën e formimit të çmimit në pikë pagesa dhe se nuk ka asnjë lloj lidhje me ndërmarjen e rrugëve, thuhet në demantin e lëshuar nga BPRM.

© ZHURNAL 12.01.2018, 19:17 | T.E. | 1,343 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."