Po vjen bora dhe acari, ja kur pritet të fillojë të bie
maqedonia
Po vjen bora dhe acari, ja kur pritet të fillojë të bie

Po vjen bora dhe acari, ja kur pritet të fillojë të bie

Shkup, 12 janar - Nën ndikim të erës së ftohtë dhe masës së ajrit që pritet të godet nga nesër mbrëma të dielën dhe të hënën do ketë kushte për të rreshura të borës në pjesën veriore dhe jugore një pjesë e madhe e vendit do të përfshihet nga bora dhe acari, transmeton Zhurnal.mk

Ndërkohë që një pjesë tjetër më e ulët e vendit pritet të kaplohet nga moti i ligë përfshirë këtu edhe shi.

Temperaturat do të ulen deri në -4 grad derisa maksimalet e ditës do të ngriten deri më 7 grad C.

© ZHURNAL 12.01.2018, 18:42 | T.E. | 25,855 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."