Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase
« Ekonomistët » Qeveria "shterpe" në rimëkëmbjen e ekonomisë
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedon..
« Analistët » Depolitizim i administratës, proces i gjatë dhe i vështirë
« Presidenti Meta në "INSIDE" » Politika të drejton sytë kah të rinjtë me kapacitet, ato janë aleati më i mirë për integrim
metaaa.jpg

Shkup, 12 janar - Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, në një intervistë ekskluzive për emisionin   që emetohet në Zhurnal.mk, ka komentuar fuqishëm kapacitetin e rinisë shqiptare, duke thënë se vënja e të rinjëve në pozitën e duhur në shoqëri, është aleati më i mirë për të shtyrë integrimet.

“Politika këtyre të rinjëve, sidomos atyre që kanë realizuar një edukim cilësorë jashtë vëndit, t’u japë vendin e merituar në administratë, t’u japi vëndin që ju takon në shoqëri, në përgjegjësi publike, sepse duhet të integrohemi më shpejtë në Europë dhe ata janë të shkolluar në universitete nga më të mirat të Europës dhe mund të ndihmojnë vendet tona në këtë drejtim, duke sjellë përvoja tjera, kanë ambicje tjera”, tha Presidenti Ilir Meta duke theksuar gjatë intervistës se ka shpresa për rininë shqiptare në  Maqedoni, për të pasur një  perspektivë të re me këtë ndryshim që ka ndodhur vitin e fundit. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 17:00  | Xh.I. | 805 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Ethet" e kongresit të BDI-së, a do të ketë "dridhje"?!
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni
"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto)
Adelina Tahiri zbulon të plotë veshjen në ditën e martesës, por ky detaj i habiti të gjithë
Ushtarët në Maqedoni braktisin ARM-në për të punuar si sigurim privat
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.