Ekspertët: Zaev përgatit terrenin për dështim eventual
« Ish presidenti i Këshillit Europian » Rompoj: Ballkani perëndimor rrezikohet nga lufta
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
I shkarkoi nga puna, 5 ish- punonjës padisin ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj
665699__original.jpg

Tiranë, 12 janar - Nuk janë dakord me largimin nga puna dhe kanë vendosur që të padisin ministren.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjinaj është paditur nga 5 ish- punonjës për shkak të largimeve të tyre nga puna.

Pesë ish- punonjësit në disa sektorë në varësi të Ministrisë së Drejtësisë kanë paditur ministren dhe kërkojnë shfuqizimin e urdhrit për largimet e tyre nga puna.

Padia është depozituar në gjykatë nga punonjësit Petrit Bakiu, Bledar Kabashi, Gerhard Xhafa, Valbona Kryemadhi dhe Arlind Arapi.

Kujtojmë se pak kohë më parë Ministrja Gjonaj ka shkarkuar nga puna 8 drejtues të hipotekave në vend, pasi sipas saj janë ankuar qytetarët. /b.l/noa.al/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 15:53  | Xh.I. | 627 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë, ndahet nga jeta i riu Fatos Islami
Surpriza e hidhur e Macron për Ballkanin
Ekspertët: Zaev përgatit terrenin për dështim eventual
Përfaqësimi i shqiptarëve në dogana, zv.drejtori Buçi: Punojmë në rritjen e përqindjes dhe avancimit
Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.