Gjykata e Apelit ka vendosur Çavkovi, Durlovski, Ilievski të mbeten në paraburgim
maqedonia
Gjykata e Apelit ka vendosur Çavkovi, Durlovski, Ilievski të mbeten në paraburgim

Gjykata e Apelit ka vendosur Çavkovi, Durlovski, Ilievski të mbeten në paraburgim

Shkup, 12 Janar - Gjykata e Apelit në Shkup sot pas seancave publike, solli vendim me të cilin i hodhi poshtë ankesat e të akuzuarve në lidhje me ngjarjet e Parlamentit më 27 Prill të vitit 2017, transmeton Zhurnal.

Gjykata e Apelit i vërtetoi vendimet  e Gjykatës Themelore në Shkup, në lidhje me lëndët për ngjarjet e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë më 27 Prill të vitit 2017 edhe atë për, Oliver Popovskin, Goran Gjoshevskin, Vlado Jovanovski, Mitko Çavkov, Igor Durlovski, Munir Pepiq, Dushko Lazarov, Mitko Peshov, Oliver Raudlov, Bogdan Ilievski dhe Ilija Slavevski.

© ZHURNAL 12.01.2018, 15:27 | I.XH | 1,357 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."