« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Shkupi prezantoi 4 blerjet e reja
12345-960x509.jpg

FC Shkupi sot ka prezantuar 4 blerjet e reja në kuadër të merkatos së janarit, me të cilët shpreson që në sezonin pranveror të jetë një ndër skuadrat që do të pretendojë për pozitat që sigurojnë Europën, njofton “infOSport.mk”.

 

Bazuar në emrat e futbollistëve, një gjë e tillë është më se e kapshme, për më shumë kur drejtuesit e skuadrës nga Çairi ditëve në vijim kanë paralajmëruar edhe emra të rinj, që do të plotësonin kërkesat e trajnerit, Ardian Nuhiu.

 

“Janë këto përforcimet tek të cilat kemi besuar, andaj edhe i kemi transferuar. Shpresoj të kemi bërë zgjedhjen e duhur. Mirëpo nuk ndalemi këtu, pasi ditëve në vijim presim edhe dy tre përforcime të reja. Ata janë nga jashtë, mirëpo fillimisht emra nuk dëshirojmë të përmendim për momentin. Besoj se njëri prej tyre do të jetë një qendërmbrojtës“ – tha kryetari i klubit, Shefket Demiri në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë.

 

Rikujtojmë “pëllumbat” nga Çairi gjatë këtij afati kalimtarë transferuan tre mesfushorë dhe një sulmues, edhe atë më të mirin, kur janë në pyetje golat e shënuar në elitën e futbollit vendor. Bazhe Ilijoski me 130 golat e tij do të jetë një garancë shtesë për sulmin “bardhekaltër”, ndërsa mesfusha tashmë do të komandohet nga një ndër punëtorët më të mëdhenj, për të cilin flasin statistikat, Stefan Vujçiç.

 

Një tjetër futbollist që gjithashtu ka ekspriencë të madhe dhe tituj të fituar në kampionatin tonë, ështe edhe Bllagoja Ljamçevski, i cili i pari i besoi projektit gjigand të drejtuesve të FC Shkupit, të cilët me strategjinë e tyre e bënë realitet edhe transferimin e një ndër futbollistëve më të talentuar shqiptarë në rajon, Rron Broja.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 15:20  | Z.H. | 670 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.