« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Dhjetë vjet nga fatkeqësia me helikopter afër Bllacës
aaa_1.jpg

Shkup, 12 janar - Me vendosje të luleve në përkujtimoren afër Bllacës, Katllanovë, sot do të shënohen dhjetë vjet nga fatkeqësia me helikopter në të cilën e humbën jetën 11 pjesëtarë të brigadës të flotës ajrore të ARM-së.

Lule do të vendosin delegacione nga Ministria e Mbrojtjes (MM), Shtatmadhoria (SHA) e ARM-së, Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë, komanda e bashkuar operative, brigada e flotës ajrore, brigada e parë e mekanizuar këmbësorike dhe anëtarë të familjeve të pjesëtarëve të vdekur.

Delegacioni i MM-së do të udhëhiqet nga ministrja Radimila Shekerinska, ndërsa delegacioni i SHM-së nga zëvendësi i SHM-së të ARM-së, gjeneralmajor Muhamet Racaj.
 Një delegacion i MM-së dhe ARM-së të udhëhequr nga zëvendësministri Bekim Maksuti do të vendosin lule në përkujtimoren e pjesëtarëve të ndjerë të ARM-së në kazermën “Butmir” në komandën e misionit ALTEA në Bosnjë e Hercegovinë.

Paraprakisht, delegacione të MM-së dhe ARM-së do të vendosin lule edhe në përkujtimoren para komandës së brigadës ajrore në kazermën “Strasho Pinxhur” në Petrovec

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 14:42  | Xh.I. | 760 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.