Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase
« Ekonomistët » Qeveria "shterpe" në rimëkëmbjen e ekonomisë
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedon..
« Analistët » Depolitizim i administratës, proces i gjatë dhe i vështirë
Humb jetën aksidentalisht një punëtor ndërtimi nga Gostivari
ndertimtaria-1111112222-750x430.jpg

Gostivar, 12 janar - Gjashtëdhjetë e shtatëvjeçari punëtor ndërtimi M.K nga Gostivari dje humbi jetën aksidentalisht kur kolegu i tij duke e drejtuar prapa automjetin e transportit “mercedez” pa e vërejtur e ka goditur me pjesën e pasme të rimorkios.

Punëtori u rrëzua në tokë nga goditja, dhe më pas u shtyp me rrotat e pasme në pjesën e këmbëve, ku si rrjedhojë edhe ndërroi jetë, njoftoi MPB.

Mjeku i Ndihmës Mjekësore të shpejtë Gostivar e konstatoi vdekjen. Pas urdhrit të prokurorit publik, trupi i të ndjerit është çuar në autopsi.

Të dy punëtorët kanë qenë nga e njëjta firmë nga Gostivari e cila ka zhvilluar punë ndërtimi për tremocentralin.

Aksidenti ndodhi dje rreth orës 10 në rrugën lokale për në fshatin Papalishte të Gostivarit, në rreth një kilometër nga mbikalimi hekurudhor.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 14:31  | Xh.I. | 1,389 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Ethet" e kongresit të BDI-së, a do të ketë "dridhje"?!
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni
"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto)
Adelina Tahiri zbulon të plotë veshjen në ditën e martesës, por ky detaj i habiti të gjithë
Ushtarët në Maqedoni braktisin ARM-në për të punuar si sigurim privat
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.