« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare
ermal-mamaqi.jpg

Na emocionoj dhe na bëri krenar të gjithëve me performancat e tij, mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, shkruan Kosovarja.

I madhi Rexhp Çeliku u nda nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm,  ai vuante nga një sëmundje e rënd. Pak ditë para se të ndaj nga jeta, u nderua me titull ‘Nderi i Kombit’ nga presidenti Ilir Meta.

Kjo ishte edhe dalja e tij e fundit publike në këtë ceremoni të dekorimit. Ai kontribuoj si solist me nivel te lartë dhe me një mjeshtëri të veçantë dhe interpretim të valleve shqiptare. Promovoj denjësisht vlera të mirëfillta të trashëgimisë sonë kulturore brenda dhe jashtë vendit. Një përçim i bukur i krijimtarisë koreografike së tij tek brezat e rijnë.

Me dhimbje dhe krenari do kujtohet ndër breza, për humbjen e tij me një imazh shumë të bukur i jep lamtumirën edhe aktori Ermal Mamaqi ‘Lamtumirë Mjeshtër.

 

Rexhep Çeliku. Nder i Kombit. 32.000 rrole.’.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 13:50  | Z.H. | 555 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.