Shuhet zëri i shqiptarëve të Manastirit
kronika
Shuhet zëri i shqiptarëve të Manastirit

Shuhet zëri i shqiptarëve të Manastirit

Manastir, 21 nëntor – Ka ndërruar jetë doajeni i gazetarisë dhe pothuajse zëri i vetëm i shqiptarëve të Manastirit, Qenan Hasani.

Qenani dekada me radhë ka raportuar për shqiptarët e Manastirit, ndërsa vite me radhë, ka qenë gazetar i gazetës KOHA nga Manastiri. Është autor i disa librave, ndërsa falë punës së tij, kërkesat e shqiptarëve në Manastir dhe rrethinë merrnin formë.

© ZHURNAL 21.11.2018, 10:47 | Xh.I. | 5,082 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."