Dy të lënduar rëndë në pesë aksidente në Shkup
kronika
Dy të lënduar rëndë në pesë aksidente në Shkup

Dy të lënduar rëndë në pesë aksidente në Shkup

Shkup, 21 nëntor - Dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe tri me lëndime të lehta në pesë aksidentet që ndodhën gjatë 24 orëve në rrethinën e Shkupit.

Në gjashtë aksidente është shkaktuar dëmi material.

Sipas të dhënave të SPB Shkup, 40 vozitës kanë drejtuar automjetin me shpejtësi mbi të lejuarën, ndërsa nga komunikacioni janë përjashtuar katër vozitës që kanë qenë nën ndikimin e alkoolit dhe gjashtë vozitës që kanë drejtuar automjetin pa fituar të drejtën e vozitjes së automobilit.

Nga komunikacioni janë përjashtuar edhe gjashtë automjete të paregjistruar dhe tri automjete me dëmtime teknike, shkruan Telegrafi.

Policia e komunikacionit ka shqiptuar 83 dënime për parkim jo të rregullt, ndërsa me automjetin special “merimanga” janë bllokuar 81 automjete.

© ZHURNAL 21.11.2018, 10:45 | Xh.I. | 4,093 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."