Trajanov: Sikur të isha drejtor i BSP-së, Gruevski nuk do kishte mund të ikte
maqedonia
Trajanov: Sikur të isha drejtor i BSP-së, Gruevski nuk do kishte mund të ikte

Trajanov: Sikur të isha drejtor i BSP-së, Gruevski nuk do kishte mund të ikte

Shkup, 16 nëntor – Gjithë sistemi i sigurisë në shtet është në kolaps dhe kjo për shkak të partizimit, MPB është ingerente që të realizojë dhe të marrë masa për marjen e pasaportës dhe të mos lejojë dikë të largohet nga vendi, kështu ka theksuar mes tjerave ish ministri i brendshëm Pavle Trajanov.

MPB duhet që të bëj plan dhe vlerësim nëse ekziston rezikshmëri për ikje dhe më pas të merr masa për ndjekje dhe përgjim.

Ai ka thënë se nuk mund që Spasovski të ndërmer përgjegjësi mbi vete për atë që nuk e ka bërë sepse nuk mund të përgjigjet për gjithë.

Trajanov mes tjerave ka thënë se sikur ai që ishte drejtor në Byronë për siguri publike, nuk do të mund të ndodhte ikja.

© ZHURNAL 16.11.2018, 22:10 | T.E. | 3,682 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."