Shtatë të lënduar në nëntë aksidente trafiku në Shkup
kronika
Shtatë të lënduar në nëntë aksidente trafiku në Shkup

Shtatë të lënduar në nëntë aksidente trafiku në Shkup

Shkup, 16 nëntor – Shtatë persona janë lënduar më lehtë në nëntë aksidente trafiku që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në katër aksidente është shkaktuar vetëm dëm material.

Sipas raportit policor, gjatë 24 orëve të fundit janë sanksionuar 29 shoferë që kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, tre shoferë të cilët kanë drejtuar automjetet nën ndikimin e alkoolit, pesë shoferë që kanë drejtuar automjetin pa patentë shoferi dhe një shofer fillestarë.Nga komunikacioni janë përjashtuar tre automjete të paregjistruara.Gjatë 24 orëve të fundit policia ka dënuar 135 persona për parkim jo të drejtë, ndërsa me automjetin special “karotrec” janë larguar 65 automjete.

Policia ka sanksionuar edhe katër shoferë të cilët kanë kaluar në udhëkryq në dritë të kuqe dhe katër për reshtim jo të drejtë.

© ZHURNAL 16.11.2018, 10:25 | D.J. | 1,845 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."