Grezda, lojtar i javës në Premiershipin skocez
sport
Grezda, lojtar i javës në Premiershipin skocez

Grezda, lojtar i javës në Premiershipin skocez

Eros Grezda këtë vit kompletoi transferimin e tij nga Osjeku te gjiganti skocez Glagow Rangers.

Fillimisht nuk luajti shumë derisa mori vetën nga një lëndim që e kishte të trashëguar që nga koha kur luante në Kroaci.

Ai në ndeshjen e fundit të zhvilluar ndaj Motherwell, ku skuadra e tij triumfoi me rezultat 7-1, shënoi dy herë dhe asistoi një herë.

24-vjeçari aktualisht është bashkuar me Kombëtaren e Shqipërisë, por në Skoci nuk kanë të ndalur vlerësimet për të.

Sot, Federata e Skocisë ka publikuar dhe formacionin e javës.

Grezdën jo vetëm është në mes 11 lojtarëve më të mirë, por është konsideruar dhe si ylli i këtij formacioni.

Federata skoceze kujton dy golat dhe asistin e lojtarit kuqezi, që sipas tyre e kompletuar paraqitjen.

Rangers aktualisht janë në vendin e tretë me 24 pikë, dy më pak se lideri Celtic. /Telegrafi/ 

© ZHURNAL 14.11.2018, 09:08 | Xh.I. | 576 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."