Propozimi i VMRO-së për amnisti, më 26 nëntor para deputetëve
maqedonia
Propozimi i VMRO-së për amnisti, më 26 nëntor para deputetëve

Propozimi i VMRO-së për amnisti, më 26 nëntor para deputetëve

Shkup, 14 nëntor - Propozim-ligji për amnisti të të akuzuarve për ngjarjet e 27 prillit i dorëzuar nga VMRO-DPMNE, para deputetëve do të gjendet në seancën e planifikuar më 26 nëntor.

Me këtë propozim-ligj parashihet që të dënuarit për këto ngjarje të lirohen dhe të ndërpriten të gjitha procedurat penale në lidhje me 27 prillin.

 

© ZHURNAL 14.11.2018, 12:05 | D.J. | 941 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."