Konfiskohen 50 kg marihuanë në vendkalimin kufitar "Qafathanë"
kronika
Konfiskohen 50 kg marihuanë në vendkalimin kufitar "Qafathanë"

Konfiskohen 50 kg marihuanë në vendkalimin kufitar "Qafathanë"

Dje (11.11.2018), rreth orës 19 në afërsi të vendkalimit kufitar "Qafathanë", policia kufitare ka gjetur dhe ka konfiskuar dy valixhe me 46 pako marihuanë, të cilat së bashku peshojnë rreth 50 kilogramë, transmeton Zhurnal.

Marihuana është konfiskuar dhe dorëzuar për ekspertizë. Po ndërmeren masa për zbardhje të plotë të rastit./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 12.11.2018, 12:13 | Z.H. | 1,816 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."