Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase
« Ekonomistët » Qeveria "shterpe" në rimëkëmbjen e ekonomisë
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedon..
« Analistët » Depolitizim i administratës, proces i gjatë dhe i vështirë
“Dora e Rinisë” me aksion humanitar në fshatrat e malësisë së Komunës së Vrapçishtit
IMG_7267-768x576.jpg

“Ne jemi aty ku duhet “, nën këtë moto aktivistë të organizatës humanitare “Dora e Rinisë” kanë vijuar me aktivitetet humanitare, kësaj rradhe në fshatrat e malësisë të Komunës së Vrapçishtit .

Pakot e dhuruara familjeve me rrezik social kryesisht përmbanin gjësende ushqimore e higjienike.

“Jemi munduar në këtë mënyrë tua lehtsojmë brengat të paktën për 1 ose 2 muaj këtyre familjeve, thotë Vullnet Kadrija – aktivist humanitar!

Organizata jonë përzgjedh familjet të cilat janë me nevoja të ndryshme.

“Fillimisht vizituam axhën Sadik në fshatin Gjurgjevisht, pastaj vizituam edhe një djalë me nevoja të veçanta. Lusim Allahun xh.sh që donatorëve që ndihmuan në këtë rast dhe gjithë bamirësve kudo që ndodhen, t’i shpërblej me gjithë të mirat, tha Asan Ibraimi drejtues i shoqatës “Dora e Rinisë” .

Ibraimi bën me dije se shoqata do vijoj edhe gjatë këtij viti tu dal në ndihmë familjeve skamnore dhe ti ndihmoj ata në forma të ndryshme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.01.2018, 18:33  | T.E. | 685 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Ethet" e kongresit të BDI-së, a do të ketë "dridhje"?!
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni
"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto)
Adelina Tahiri zbulon të plotë veshjen në ditën e martesës, por ky detaj i habiti të gjithë
Ushtarët në Maqedoni braktisin ARM-në për të punuar si sigurim privat
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.