Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase
« Ekonomistët » Qeveria "shterpe" në rimëkëmbjen e ekonomisë
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedon..
« Analistët » Depolitizim i administratës, proces i gjatë dhe i vështirë
Një këmbësor është lënduar më rëndë dhe shtatë më lehtë në aksidente në Shkup
133416109.jpg

Shkup, 11 janar - Një këmbësor është lënduar më rëndë, ndërsa shtatë persona më lehtë në tre prej gjithsej shtatë aksidenteve rrugore që në 24 orët e fundit kanë ndodhur në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në katër aksidente është shkaktuar dëm material.

Policia e komunikacionit ka zbuluar dhe sanksionuar 15-të shoferë të cilët kanë drejtuar automjetin me shpejtësi më të madhe se e lejuara e paraparë me shenjën e komunikacionit.

Nga komunikacioni janë përjashtuar 10 shoferë para se të fitojnë të drejtën e drejtimit së automjetit motorik dhe 11-të shoferë të cilët kanë pasur automjete të paregjistruara. Janë sanksionuar edhe tre shoferë të cilët kanë kaluar në dritë të kuqe, 11-të shoferë të cilët nuk u kanë dhënë përparësi kalimit të këmbësorëve, pesë për reshtim të padrejtë dhe dy për parakalim të padrejtë.

Për shkak të parkimit të padrejtë me automjetin special "karrotrec" janë hequr 79 automjete.

Policia rrugore ka ndërmarrë masa edhe ndaj tre këmbësorëve të cilët nuk e kanë kaluar rrugën në vendkalimin për këmbësorë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.01.2018, 10:10  | Xh.I. | 228 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Ethet" e kongresit të BDI-së, a do të ketë "dridhje"?!
Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni
"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto)
Adelina Tahiri zbulon të plotë veshjen në ditën e martesës, por ky detaj i habiti të gjithë
Ushtarët në Maqedoni braktisin ARM-në për të punuar si sigurim privat
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.