Taivan: Shkon në 22 numri i viktimave pas aksidentit të trenit
bota
Taivan: Shkon në 22 numri i viktimave pas aksidentit të trenit

Taivan: Shkon në 22 numri i viktimave pas aksidentit të trenit

Ka arritur në 22 numri viktimave në Taivan  pas daljes së trenit nga hekurudha, kruse fillimisht numri i viktimave ishte 17.

Treni me shpejtësisë së lartë ishtë duke udhëtuar nga Taipei për në Taitung me 366 pasagjerë, kurse pas përplasjes zjarrfikësit dhe ndihma e parë ka dal në vendin e ngjarjes, raporton BBC.

Deputeti, Lu Chieh-shen ka deklaruar se treni ishte i vjetër vetëm gjashtë vjetë dhe se ka qenë në gjendje të mirë para aksidentit.

© ZHURNAL 22.10.2018, 09:16 | Xh.I. | 96 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm