Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup
maqedonia
Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup

Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup

Shkup, 22 tetor - Ambasadori i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ka vendosur sot lule te shtatorja e humanistes shqiptare, Shën Nënë Tereza.

“Pak para marrjes së detyrës së re shtetërore, te Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Kosovës në Shkup, vendosa një tufe lulesh pranë shtatores së Shën Nënë Tereza!”, ka shkruar Dedaj në Facebook.

© ZHURNAL 22.10.2018, 15:43 | D.J. | 693 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."