NDRYSHIMET KUSHTETUESE Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum
NDRYSHIMET KUSHTETUESE Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum
maqedonia
maqedonia
Ndryshimet Kushtetuese Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum
Ndryshimet Kushtetuese Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum

Ndryshimet Kushtetuese Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum

Shkup, 19 tetor - Sapo ka përfunduar në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë, një takim me gazetar i deputeti të VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në të cilin ai ka kaërkuar nga kryeparlamentari Talat Xhaferi që ta vë në rend dite propozimin e Qeverisë për ndryshime Kushtetuese dhe të shoh, sipas tij shumica parlamentare dhe pushteti se nuk i kanë dy të tretat e votave të deputetëve, raporton Zhurnal.

"Në emër të grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit "Për Maqedoni" e shfrytëzojmë këtë mundësi që të themi se kaluan 19 ditë nga Referendumi i pasuksesshëm të cilin e organizojë pushteti dhe shumica parlamentare dhe në të cilin populli qartë u deklarua se nuk ka një vendim i cili jep mandat për ndryshime Kushtetuese. Po shohm se pushteti po zvaritë punën me votimin, 19 ditë po zvaritet që të vendoset pika në rend dite dhe të votohet. Kjo është kështu për arsye se shumica parlamentare është e vetëdijeshme se për deputetët më e rëndësishme është vullneti i qytetarëve sesa presionet që vijnë nga ana e pushtetit", tha Antonio Milloshoski, deputet i VMRO-DPMNE-së, transmeton Zhurnal.

Kërkojmë, shtoj mëtej ai, nga z.Talat Xhaferi, pas asnjë shtyerje plotësuese ta vë pikën në votim dhe të shoh shumica parlamentare se nuk ka shumicë të dy tretave të votave. Ne si deputet do të votojmë në pajtueshmëri me vullnetin e qytetarëve të deklaruar në referendum.

© ZHURNAL 19.10.2018, 15:10 | D.J. | 119 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Ndryshimet Kushtetuese Milloshoski: Do të votojmë sipas vullnetit të qytetarëve të deklaruar në Referendum

Shkup, 19 tetor - Sapo ka përfunduar në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë, një takim me gazetar i deputeti të VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në të cilin ai ka kaërkuar nga kryeparlamentari Talat Xhaferi që ta vë në rend dite propozimin e Qeverisë për ndryshime Kushtetuese dhe të shoh, sipas tij shumica parlamentare dhe pushteti se nuk i kanë dy të tretat e votave të deputetëve, raporton Zhurnal.

"Në emër të grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit "Për Maqedoni" e shfrytëzojmë këtë mundësi që të themi se kaluan 19 ditë nga Referendumi i pasuksesshëm të cilin e organizojë pushteti dhe shumica parlamentare dhe në të cilin populli qartë u deklarua se nuk ka një vendim i cili jep mandat për ndryshime Kushtetuese. Po shohm se pushteti po zvaritë punën me votimin, 19 ditë po zvaritet që të vendoset pika në rend dite dhe të votohet. Kjo është kështu për arsye se shumica parlamentare është e vetëdijeshme se për deputetët më e rëndësishme është vullneti i qytetarëve sesa presionet që vijnë nga ana e pushtetit", tha Antonio Milloshoski, deputet i VMRO-DPMNE-së, transmeton Zhurnal.

Kërkojmë, shtoj mëtej ai, nga z.Talat Xhaferi, pas asnjë shtyerje plotësuese ta vë pikën në votim dhe të shoh shumica parlamentare se nuk ka shumicë të dy tretave të votave. Ne si deputet do të votojmë në pajtueshmëri me vullnetin e qytetarëve të deklaruar në referendum.

© ZHURNAL 19.10.2018, 15:10 | D.J. | 125 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat