Nga e diela ftohje dhe reshje shiu
Nga e diela ftohje dhe reshje shiu
maqedonia
maqedonia
Nga e diela ftohje dhe reshje shiu
Nga e diela ftohje dhe reshje shiu

Nga e diela ftohje dhe reshje shiu

Shkup, 19 tetor - Për shkak të rënies së masës së lagësht dhe të ftohtë ajrore nga veriu, nga e diela pasdite moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa nëpër malet më të larta me kushte për dëborë. Reshje më të rrëmbyeshme do të ketë gjatë natës drejtë të hënës dhe të hënën gjatë ditës, njofton DPHM.

Përkohësisht do të fryjë erë e përforcuar veriore, temperaturat ditore do të pësojnë rënie për 8 deri në 10 gradë, ndërsa ato të mëngjesit do të jenë edhe nën zero. 

© ZHURNAL 19.10.2018, 14:41 | D.J. | 51 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Nga e diela ftohje dhe reshje shiu

Shkup, 19 tetor - Për shkak të rënies së masës së lagësht dhe të ftohtë ajrore nga veriu, nga e diela pasdite moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa nëpër malet më të larta me kushte për dëborë. Reshje më të rrëmbyeshme do të ketë gjatë natës drejtë të hënës dhe të hënën gjatë ditës, njofton DPHM.

Përkohësisht do të fryjë erë e përforcuar veriore, temperaturat ditore do të pësojnë rënie për 8 deri në 10 gradë, ndërsa ato të mëngjesit do të jenë edhe nën zero. 

© ZHURNAL 19.10.2018, 14:41 | D.J. | 70 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."