Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni
Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni
maqedonia
maqedonia
Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni
Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni

Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni

Shkup, 19 tetor - Gjergj Dedaj tashmë edhe zyrtarisht mban pozitën e ambasadorit të Kosovës në Maqedoni.

Lajmin se presidenti maqedonas Gjorge Ivanov ka nënshkruar dekretin për misionin diplomatik të Dedajt në Shkup e ka bërë të ditur ky i fundit me anë të një postimi në Facebook.

“Do jam Ambasador i devotshëm dhe dinjitoz, i Kosovës në Maqedoni! Falënderoj Presidentin Thaçi, për dekretimin tim, Ambasador i Jashtezakonshem dhe Fuqiplote i Republikes se Kosovës ne Shkup, si dhe nje falënderim për Presidentin e Republikës së Maqedonisë Ivanov, për nënshkrimin e dekretimit tim, në këtë mision të rëndësishiëm shtetëror”,ka shkruar ai.

© ZHURNAL 19.10.2018, 14:19 | Xh.I. | 136 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Ivanov firmos dekretin, Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht ambasador në Maqedoni

Shkup, 19 tetor - Gjergj Dedaj tashmë edhe zyrtarisht mban pozitën e ambasadorit të Kosovës në Maqedoni.

Lajmin se presidenti maqedonas Gjorge Ivanov ka nënshkruar dekretin për misionin diplomatik të Dedajt në Shkup e ka bërë të ditur ky i fundit me anë të një postimi në Facebook.

“Do jam Ambasador i devotshëm dhe dinjitoz, i Kosovës në Maqedoni! Falënderoj Presidentin Thaçi, për dekretimin tim, Ambasador i Jashtezakonshem dhe Fuqiplote i Republikes se Kosovës ne Shkup, si dhe nje falënderim për Presidentin e Republikës së Maqedonisë Ivanov, për nënshkrimin e dekretimit tim, në këtë mision të rëndësishiëm shtetëror”,ka shkruar ai.

© ZHURNAL 19.10.2018, 14:19 | Xh.I. | 170 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm