Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda
Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda
maqedonia
maqedonia
Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda
Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda

Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda

Shkup, 18 tetor – Ndihmës asistenti i sekretarit amerikan të shtetit për Europë, Matthew Palmer pritet që të vizitojë Maqedoninë më 22 tetor për të diskutuar kështu mbi përkrahjen që amerikanët i japin marëveshjes së Prespës e nënshkruar në mes të Maqedonisë dhe Greqisë.

Këtë e bën të ditur ambasada amerikane ndërkohë që njoftojnë se arritja e kësaj marrëveshje ka qenë shumë e rëndësishme për shkak të lëvizjes së agjendës së Maqedonisë përpara dhe vendi të bëj reformat e nevojshme.

Zyrtari i lartë amerikan pritet që të takohet me kryeministrin Zaev dhe ministrin e jashtëm Dimitrov.

© ZHURNAL 18.10.2018, 18:36 | T.E. | 3,242 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer më 22 tetor ateron në Shkup, ja agjenda

Shkup, 18 tetor – Ndihmës asistenti i sekretarit amerikan të shtetit për Europë, Matthew Palmer pritet që të vizitojë Maqedoninë më 22 tetor për të diskutuar kështu mbi përkrahjen që amerikanët i japin marëveshjes së Prespës e nënshkruar në mes të Maqedonisë dhe Greqisë.

Këtë e bën të ditur ambasada amerikane ndërkohë që njoftojnë se arritja e kësaj marrëveshje ka qenë shumë e rëndësishme për shkak të lëvizjes së agjendës së Maqedonisë përpara dhe vendi të bëj reformat e nevojshme.

Zyrtari i lartë amerikan pritet që të takohet me kryeministrin Zaev dhe ministrin e jashtëm Dimitrov.

© ZHURNAL 18.10.2018, 18:36 | T.E. | 3,398 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm