Nis viti i ri akademik në Shqipëri
shqiperia
Nis viti i ri akademik në Shqipëri

Nis viti i ri akademik në Shqipëri

Tiranë, 15 tetor - Ka nisur sot viti i ri akademik për rreth 83 mijë studentë dhe për 10 mijë pedagogë të brendshëm dhe të jashtëm në universitetet shqiptare.

Këtë vit hapen 103 programe të reja studimi, 49 në profesional dhe 54 në bachelor.

Ndërkohë që për herë të parë mësuesia është renditur e treta në preferencat e maturantëve pas ekonomikut dhe shkencave sociale, pasi rreth 16 % e studentëve janë regjistruar për mësuesi. /Telegrafi/

© ZHURNAL 15.10.2018, 11:50 | Xh.I. | 59 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."