Shqipëri, 44 portale rrezikojnë të mbyllen, 72 orë afat për t’u regjistruar
shqiperia
Shqipëri, 44 portale rrezikojnë të mbyllen, 72 orë afat për t’u regjistruar

Shqipëri, 44 portale rrezikojnë të mbyllen, 72 orë afat për t’u regjistruar

Tiranë, 15 tetor - Pas paralajmërimit të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka publikuar sot listën me 44 portale online, të cilave u kërkon që të publikojnë brenda 72 orësh niptin përkatës në seksionin e kontaktit të faqes së tyre online.

AKEP i’u bën thirrje gjithashtu, të gjithë personave që kanë lidhje me portalet e mëposhtme, që të pajisen me niptin në Qendrën Kombëtare të Biznesit dhe brenda 72 orësh të deklarojnë niptin përkatës në seksionin Kontakt të faqes së tyre online:

Subjektet e regjistruara si portale online janë:

1
    24-ore.com

2
    360grade.al

3
    Albpress.org

4
    Alpenews.al

5
    Argjirolajm.net

6
    Botasot.info

7
    Diell-online.al

8
    Durreslajm.al

9
    ekskluzive.al

10
    eperditshmja.com

11
    Exit.al

12
    Folshqip.al

13
    gazetaimpakt.com

14
    Hashtag.al

15
    Ina-online.net

16
    InfoElbasani.al

17
    infopasqyra.com

18
    Insajderi.com

19
    Javanews.al

20
    Korrieri.org

21
    Lajme.net

22
    Lajmeonline.al

23
    Lajmi.net

24
    Lajmifundit.al

25
    Liberal.al

26
    Noa.al

27
    Opinion.al

28
    Opozita.com

29
    Orikuminews.com

30
    Pacensure.com

31
    perqasje.com

32
    Politiko.al

33
    Publik.live

34
    Reporter.al

35
    Respublica.al

36
    Sarandaweb.net

37
    Shqiperia.com

38
    Skandal.al

39
    Sovrani.info

40
    Superligash.com

41
    Tesheshi.com

42
    Tiktak.al

43
    Tpz.al

44
    Zjarr.tv

Pas skadimit të këtij afati, AKEP do të mbyllë çdo portal online që është i paregjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit.

© ZHURNAL 15.10.2018, 11:42 | Xh.I. | 429 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat