Gruevski: Akuzat e prokurorisë speciale janë për presion politik
maqedonia
Gruevski: Akuzat e prokurorisë speciale janë për presion politik

Gruevski: Akuzat e prokurorisë speciale janë për presion politik

Shkup, 11 tetor - Ish kryeministri Gruevski ka komentuar akuzat e ngrutura dje nga Prokuroria special duke theksuar se ky është një instrument për ndjekje politike të funksionerëve të tanishëm dhe të mëparshëm të VMRO DPMNE-së.

“Kjo që pondodhbëhet meqëllim që të dobësohen pozitat e partisë dhe individëve të caktuar, si dhe në kontekst të ndryshimit të emrit dhe referendumit të pasuksesshëm”, ka shkruar në rrjetet sociale Gruevski,

Ai ka sqaruar se akuzat e prokurorisë speciale janë të pabaza dhe asgjë nuk ka të vërtetë në ato.

 

© ZHURNAL 11.10.2018, 09:33 | B.L. | 1,462 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."