Paditet ish-drejtori i Agjencisë për Kadastër dhe Patundshmëri në Maqedoni
maqedonia
Paditet ish-drejtori i Agjencisë për Kadastër dhe Patundshmëri në Maqedoni

Paditet ish-drejtori i Agjencisë për Kadastër dhe Patundshmëri në Maqedoni

Shkup, 11 tetor - Departamenti për zbulimin e krimit deri tek Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka dorëzuar padi penale kundër S.T (44) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të dyshimeve se ka kryer veprën penale “keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

Siç thuhet në njoftimin e MPB-së, i padituri S.T në detyrën e drejtorit të Agjencisë për Kadastër dhe Patundshmëri, në kundërshtim me nenin 48 të Ligjit për administratorë ka sjellur vendim për avancimin e 128 administratorëve pa zbatimin e procedurave adekuate ligjore, përcjell Telegrafi Maqedoni. “I padituri S.T gjithashtu ka vepruar në kundërshtim me nenin 5 të Ligjit për të punësuarit në sektorin publik. Ai pa procedurë transparente dhe pa mos respektuar ligjet ka sjellur vendim që të punësuarit në Agjenci t’i avancojë në vende më të larta pune, me çka ka rritur edhe të ardhurat e veta personale”, thuhet në njoftimin e policisë.

© ZHURNAL 11.10.2018, 11:34 | Xh.I. | 4,034 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm