"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Na pëlqeu ose jo, Kosova u bë me qeveri

Fadil Lepaja

Në fakt formimi i qeverisë është lajm i mirë gjithësesi, ndërkohë që është çështje tjetër se kë do të dëshironim në krye apo përbërje të saj. Sido që të jetë, urime Ramushit postin që aq shumë e dëshiroi dhe shpresoj të na bindë se nuk e kishte vetëm për ambicie personale por se vërtetë do të bëjë atë çka i duhet Kosovës tani.

Ramushit mund të i bëhen vërejtje gjithësesi, e mund të gjinden edhe mjaft argumente se Kosova ka pasë njerëz më të pregaditur për këtë përgjegjësi, por të kontestohet patriotizmi i Ramushit është qesharake.

Prandaj,kritik të qeverisë së re, miq të dashur, merruni seriozisht me argumentimin dhe pregadituni që të merreni me (mos)veprimet e qeverisë, e lërini komentet plot helm në facebook, se ky vend ka nevojë për reforma esenciale dhe mobilizimi për to nuk arrihet duke përsëritur formulime të cilat publiku nuk i beson.

Shumë shpejt qeveria do të ndeshet me probleme serioze dhe do të ketë rast të tregojë veten dhe njëkohësisht opozita do të ketë rast të promovoj alternativën e saj.
Aktualisht opozita ka më shumë argumente por me to nuk arriti me e bindë shumicën e qytetarëve dhe miqve tonë.

Një retorikë e re, dhe një përpunim i metodave të veprimit opozitar do të i bënta mirë një opozite të bashkuar dhe besoj se do e rris efektivitetin e saj.

 09.09.2017, 22:36  | B.M. | 1,941 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.