Antarësimi në NATO, një goditje e madhe nga Maqedonia e vogël për Rusinë
« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Publikim i punësimit të personave të rinj shfrytëzues të ndihmës sociale
punesim_3.jpg

Shkup, 7 shtator- Në Shkup sot do të promovohet publikim me analizë për gjendjen aktuale me punësimin dhe pjesëmarrjen në tregun e punës të të rinjve të moshës 18-29 vjeçare, shfrytëzues të ndihmës sociale ose që jetojnë në familje shfrytëzuese të ndihmës sociale. 

Publikimin "Analizë studimore të nevojave: inkuadrim social i grupeve të ndjeshme përmes krijimit të mundësive të barabarta për qasje në tregun e punës" do ta promovojë Koalicioni i organizatave rinore TANI.

Dokumenti është pjesë e projektit Përmirësimi i inkluzionit social përmes përforcimit të punësimit "Dera e hapur - për të rinjtë nga të rinjtë" nga skema e dytë e grantit nga komponenta IPA 4 me dedikim specifik për inkluzion social. 

Qëllimi i projektit është të lehtësohet përfshirja sociale e grupeve të rrezikuara të njerëzve të rinj përmes krijimit të mundësive të barabarta për qasje deri te tregu i punës dhe përmirësimit të punësimit të tyre përmes ndërtimit të shkathtësiëve që të përfshihen në tregun e punës dhe integrimit të tyre të tërësishëm në shoqëri. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.09.2017, 08:56  | L.E. | 1,536 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
Një fanse e zjarrtë nga Azia për Interin – FOTO
Mbani një gotë ujë afër, mund të alivanoseni nga këto të pasme më të mira në planet
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.