« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10- vjetorin e Pavarësisë
Makina nga Kosova aksidentohet në Kumanovë, dy persona të lënduar rëndë
kumanove-650x358.jpg

Kumanovë, 3 shtator - Dy persona janë lënduar rëndë, ndërsa dy të tjerë më lehtë në fatkeqësinë e komunikacionit që ndodhi sot paradite në rrugën magjistrale Kumanovë – Kriva Pallankë, afër vendit të quajtur “Çeshmiçe”.

Sipas informatave të MPB-së, në fatkeqësi janë përfshirë automjeti “tojota” me targa të Kosovës, i drejtuar nga S.F. dhe një “reno megan” me targa të Kriva Pallankës, drejtuar nga 52-vjeçari I.S. Në “meganin” kanë qenë edhe personat S.S. (46) dhe A.S. (19).

Nga reparti i Kumanovës për kirurgji njoftuan se dy persona janë transportuar në Shkup, ndërsa një person, pas ofrimit të ndihmës mjekësore, është liruar për mjekim shtëpiak.

“Dy persona nga fatkeqësia e sotme e komunikacionit kanë marrë lëndime të rënda trupore, por janë jashtë rrezikut për jetë dhe janë dërguar për mjekim të mëtutjeshëm në Shkup, ndërsa dy persona kanë amrrë lëndime trupore. Njëri person është lëshuar për mjekim shtëpiak”, deklaroi shefi i repartit për kirurgji, dr. Metodija Dimkovski.

SPB Kumanovë pas përfundimit të ekspertizës do të ndërmarrë masa adekuate për zbardhjen e shkaqeve të fatkeqësisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 03.09.2017, 18:19  | T.E. | 4,192 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Ish kryeministri » Georgievski: Emri i plotë Maqedoni më shumë e rezikon Bullgarinë se sa shtete tjera
« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.