« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Do ndahen subvencione për biçikleta të reja
bicikelte.jpg

Shkup, 26 shtator - Buxheti për vitin 2018 në qytetin e Shkupit është në fazën e punimit dhe se grupet e punës parashohin edhe mjete për subvencione në pjesën e shpenzimeve dhe blerjes së biçikletave të reja në qytetin e Shkupit, transmeton Zhurnal.mk

Se sa mjete do të ndahen për shkupjanët që të blejnë biçikleta të reja tashmë nuk dihet por nga komuna informojnë se tashmë buxheti është në përpunim.

"Këtë vit janë ndarë 10 milion denarë për subvencionimin e 2.500 biçikletave të reja. Si një nga masat që qyteti e ka marë për promovimin e tyre si alternativë për transport, kemi ndërmarë masa për rekonstruimin e infrastrukturës nëpër gjithë qytetin përfshirë këtu edhe komunat e Gazi Babës, Qendër, Karposh, Aerodrom, dhe Gjorçe Petrov", theksojnë nga komuna.

"Kemi blerë biçikleta që kanë kushtuar 8 mijë denarë ndërsa jemi ndihmuar me nga katër mijë qendarë, në fakt nuk kemi pasur plan përtë blerë biçikleta por konkuruam dhe fituam, qëllimi është që të shfrytëzohen ato në transport", ka thënë një banore e Shkupit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 20:03  | T.E. | 1,569 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.