Një kryetar si Visar Ganiu i duhet Çairit
"Zekës së Abisë" nuk po ia hapin as derën e shpisë..!?
Pse u shemb "Shtëpia e Qazim bej Vlorës" z.Sela? Pyesin qytetarët
« Zhurnal mëson » Thaçi i ka dhënë "besën" Zaevit se mund të llogarisë në mbështetjen e PDSH-së
Vet propozohet kurse Zaev e miraton, Rashkovski në bordin e Telekomit me honorar prej 500 euro
chita1.jpg

Shkup, 26 shtator - Nepotizëm apo prekje direkte e xhepit të qytetarëve, kështu analisti Pandov e përshkruan atë që sekretari gjeneral i qeverisë Dragi Rashkovski është përfaqësuesi qeveritarë në bordin drejtues dhe aksionarë të Telekomit.

Në dokumentin e publikuar qeveria e ka autorizuar atë më 3 gusht që të bëhet përfaqësues qeveritarë në këshillin e aksionerëve, ndërkohë që dokumenti është i nënshkruar nga vet ai, transmeton Zhurnal.mk

"Kjo është një gjë që secili që i ka dhënë votën Zaevit nuk i ka dhënë për nepotizëm dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare, uroj që të punojë ndërgjegja dhe të jep dorëheqje", kështu ka thënë analisti Aleksandar Pandov.

Për këtë madje ka rëaguar edhe opozita duke thënë se ka ardhur jetë për LSDM por jo për qytetarët.

"Ai vet është propozuar ndërsa Zaev e ka miratuar këtë vendim. Ja dokumenti ku shihet se më 3 gusht qeveria ka autorizuar Dragan Rashkovskin që të prezantojë qeverinë në bordin e aksionarëve të Telekomit, dokument ku është nënshkruar vet ai. Konflikt interesi në mënyrë klasike, ai ka pagë mbi 1 mijë euro ndërsa tash do ketë edhe 500 euro plus", ka thënë Nikola Sërbov anëtarë i kryesisë së VMRO-së.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 19:45  | T.E. | 2,765 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zyrtare: Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, të enjten Zaev do kërkojë mbështetje për Merkon
"Zekës së Abisë" nuk po ia hapin as derën e shpisë..!?
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
« Zhurnal mëson » Zaev në "gjah" pas deputetëve të VMRO-së, i bindur se disa do ti bashkohen
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.