« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Shoqata "Zelena Lupa" parashtori iniciativë për përgjegjësi të tetë gjykatësve
133875939.jpg

Shkup, 26 shtator - Shoqata “Zelena Lupa”, ka parashtruar 18 ankesa të reja për përgjegjësinë e gjykatësve nga Këshilli për vërtetimin e fakteve, mes të cilëve edhe për gjykatësit të cilët i mundësuan afaristit Sead Koçan, mundësi ligjore që “t’i ikë” paraburgimit.

Ankesat e reja janë kundër gjykatësve në Gjykatën Themelore Shkupi 1, Gjykatën e Apelit dhe Gjykatën e Lartë. Ankesat janë dorëzuar për “papërgjegjësi gjatë punës” dhe “keqpërdorim të detyrës zyrtare” për shkelje esenciale gjatë procedurës në rastet në të cilat ata kanë vepruar si gjyqtarë.

Mes tyre është kryetari i Gjykatës së Lartë, Jovo Vangellovski dhe gjykatësit Faik Arsllani, Xhemail Saiti, Risto Katavenovski dhe Rahilja Stojkovska.

Ankesë është dorëzuar edhe kundër gjykatësve Biljana Kocevska, Zuica Naumova, Cvetanka Periq dhe Afrim Fidani.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 16:05  | Xh.I. | 719 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.