Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Një pjesë nga intervista ekskluzive me kryeparlamentarin Xhaferi
xhaferi_7.jpg

Shkup, 26 shtator - Agjencia e Lajmeve Zhurnal sot zhvilloi intervistë ekskluzive me Kryeparlamentarin e Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferin. Ai ka folur rreth punës së tij 100 ditore si dhe për ligjet që janë miratuar në dobi të qytetarëve të Maqedonisë gjatë kësaj periudhe.

I pyetur nga Zhurnal për natën e 27 prillit Xhaferi e cilësoi si natën më të zymtë të Maqedonisë prulariste.

Ndërsa ai foli edhe për zgjedhjet lokale të 15 tetorit ku u bëri apel partive politike, qytetarëve dhe militantëve partiak që të zhvillojnë një fushatë të qetë dhe demokratike pa fyerje të ndërsjelltë. Xhaferi mes tjerash theksoi edhe nevojën që Maqedonia sa më shpejtë të antarësohet në strukturat euroatlantike

Agjencia e Lajmeve Zhurnal së shpejti do ta publikon intervistën e plotë që realizoi sot me Kryeparlamentarin e Maqedonisë, Talat Xhaferi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 16:11  | Xh.I. | 2,440 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Emrat » Kush janë 200 intelektualët maqedonas që kërkojnë ndërprerjen e bisedimeve me Greqinë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.