« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Qeveria njofton: Asnjë ministër nuk guxon të shfrytëzojë veturat zyrtare gjatë fushatës zgjedhore, madje as kryeministri
001_Vlada_lg_POST.jpg

Shkup, 26 shtator - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, si dhe  të gjithë ministrat tjerë të Qeverisë, nuk do ti shfrytëzojnë veturat zyrtare gjatë fushatës parazgjedhore, njoftojnë nga Qeveria, përcjellë Zhurnal.

Nga Qeveria njoftojnë se ministrat si dhe kryeministri, do të mund të marin pjesë në aktivitetet partiake  vetëm pas përfundimit të orarit të punës.

Nga Qeveria gjithashtu njoftojnë se në vizitat në Resnjë, Manastir dhe Demir Hisar, kryeministri Zaev ka shfrytëzuar veturën private.

Qeveria solli deklaratë për zgjedhje të lira dhe fer, ndërsa miratoi edhe udhëzim precis për mënyrën e sjelljes të kryeministrit, ministrave në Qeveri, dhe të gjithë funksionerët tjerë shtetëror për ndalimin e shfrytëzimit të resurseve shtetorëre si vetura, pajisje etj, gjatë kampanjës zgjedhore./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 13:56  | Z.H. | 1,012 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.