« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Interi ka mbrojtjen më të mirë në kampionat
Miranda-Skrinar-780x439.jpg

Interi i është kthyer fitoreve në Serie A pas barazimit ndaj Bolognas.

 

Këtë herë duke fituar ndaj Genoas me rezultat 1-0 me golin e Danilo D’Ambrosios.

 

Ante Budimir (majtas) i Crotone në një duel me Milan Skriniar gjat
takimit në Stadio Comunale Ezio Scida. Foto: Getty

 

Dhe për këtë e përditshmja italiane ‘La Repubblica’ ka analizuar shkurt momentin që po kalon klubi zikaltër:

 

“Më në fund vjen fitorja e Interit. Spalletti tani fiton minimalisht. Një skuadër që nuk të argëton, por ka mbrojtjen më të mirë në kampionat me dy gola të pësuar”.

 

 

Gola janë pësuar në fitoren ndaj Romës në fitoren 1-3 dhe barazimin ndaj Bolognas.

 

Në qendër të mbrojtjes të pazëvendësueshëm janë Milan Skrinar dhe Joao Miranda.

Ndërsa anësor D’Ambrosio, Dalber me raste Yuto Nagatomo.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 09:09  | Xh.I. | 517 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.