« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Një i vrarë dhe shtatë të plagosur gjatë sulmit në një kishë në SHBA
133872923.jpg

Një person e ka humbur jetën, ndërsa shtatë të tjerë janë lënduar mbrëmë, kur një burrë i armatosur i maskuar është futur në kishë në qytetin amerikan Neshvil dhe ka hapur zjarr ndaj besimtarëve të pranishëm.

Njëri nga të pranishmit në kishë i është hedhur burrit në përpjekje që ta ndalojë dhe gjatë luftimit të tyre, sulmuesi ka qëlluar me pistoletën që ka pasur në dorë dhe është vetëlënduar.

Sulmuesi është identifikuar si 25 vjeçari Emanuel Kidega Samson, i cili është arrestuar disa orë pas sulmit. Për shkak të lëndimeve të marra, ai është dërguar në spital, ku është ndaluar nën mbikëqyrje të policisë.

Sipas analizave të hetuesve, nuk ekziston lidhje mes sulmuesit dhe besimtarëve tjerë.

Tani për tani nuk dihet motivi për sulmin. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 09:38  | Z.H. | 561 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.