« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Venezuela akuzon Amerikën për terrorizëm psikologjik pas sanksioneve të reja
maduro_2.jpg

Venezuela akuzoi sot SHBA-në për kryerjen e një terrorizmi psikologjik pas vendimit të saj për të ndaluar hyrjen në territorin amerikan për disa shtetas venezuelianë.

 

”Ky vendim është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare dhe përbën një formë të terrorizmit psikologjik dhe politik”, konfirmoi Ministria venezueliane e Punëve të Jashtme në një komunkatë.

Një urdhër i ri i presidentit të SHBA-së, Donald Trump do të imponojë ndalime të pjesshme të hyrjes nga shtatë vende, bazuar në rreziqet e sigurisë ku qeveritë nuk kanë arritur të përmbushin kërkesat e SHBA-së për shkëmbimin e informacionit.

Vendimi që hyn në fuqi më 18 tetor, do të imponohet për Çadin, Iranin, Libinë, Korenë e Veriut, Sirinë, Venezuelën dhe Jemenin.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 21:22  | T.E. | 279 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.