« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Football Leaks zbulon pagën marramendëse të Neymar
ney_1506234338-7829839.jpg

Neymar gjatë kësaj vere për shifrën rekord prej 222 milionë eurove u transferua nga Barcelona në PSG

 

Sulmuesi brazilian, Neymar jo vetëm është lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit, por ai është edhe lojtari më i paguar në botë.

 

Football Leaks ka zbuluar pagën marramendëse të Neymar, i cili në PSG për një sezon mund të përfitojë deri në 37 milionë euro, shkruan “Der Spiegel”.

 

Braziliani në muaj fiton nga 3 milionë euro, në ditë 100 mijë euro, ndërsa orën e ka rreth 4 mijë euro.

 

Dy lojtarët më të mirë në botë Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi përfitojnë rreth 20 milionë euro në sezon, apo 17 më pak se sa braziliani. /Express/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 09:36  | Z.H. | 467 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.