« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« Video » Shumica e qytetarëve të Çairit me Visarin! "Kemi besimin e plotë te ai" (VIDEO)
21462722_1849122328749760_3079800666764706020_n.jpg

Shkup, 24 shtator - Kandidatura e Visar Ganiut për kreun e komunës së Çairit duket se po merr një hov të madh në përkrahje për zgjedhjet lokale thuajse nga shumë personalitete të ndryshme të Çairit, transmeton Zhurnal.mk

Në një videomaterial të publikuar në faqen e tij shihet se si flasin disa nga personalitete dhe qytetarë të Çairit duke i dhënë kështu përkrahje të pakontestueshme Visarit.

Një nga femrat në listën për këshilltarë në këtë komunë është dhe znj. Hoxha. Ajo thotë se struktruat e reja në krye me Visarin janë favorite në këtë komunë.

"Unë jam Lulzime Hoxha, jam pjesë e listës për këshilltare në komunën e Çairit, edhe unë vet jam e bindur se strukturat e reja të cilat janë tani favorite në komunën e Çairit në krye me Visar Ganiun, një person që është i përmbushur në jetë dhe një person stabil e familjarë", thotë mes tjerave Hoxha.

Një qytetarë nga Çairi poashtu i jep përkrahje Visarit duke thënë se është shumë punëtorë dhe në krye me të komuna do ketë shumë sukses.

"Visari unë mendoj se e meriton të jetë për kryetar komune, është punëtorë se pa punë nuk mund të arrihet asgjë, ai është një prej atyre që punon dhe mendoj se do ketë sukses komuna e Çairit me Visarin", thotë kështu një qytetarë i Çairit.

Në anën tjetër profesori universitar Besnik Telai thotë se Visarin e njeh që moti dhe se është njeri shumë korekt.

"Quhem Besnik Telai, jam profesor në Universitetin e Tetovës, Visar Ganiun e njoh qysh në kohërat kur ishte student në studimet e rëndomta, dmth gjatë diplomike dhe më pas edhe post diplomike, raportet e tij me kolektinin janë tepër të afërta cdoherë balanson asnjëherë nuk ka ardhur në kundërshtim ose ndonjë konflikt me ndonjë prej kolegëve, Visar Ganiun nuk e përkrahi vetëm unë atë e përkrahin shumë njerëz, Çairi kërkon një frymë e re dhe Visari e meriton atë", ka thënë mes tjerave profesori Telai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 20:21  | T.E. | 4,753 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.