« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Pelisteri nikoqir i Vardarit në derbin e LPFM
133872135.jpg

Shkup, 24 shtator - Ndeshja derbi nga xhiroja e shtatë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë, do të luhet në Manastir ku Pelisteri e pret kampionin Vardar.

Dueli i sotëm i rivalëve të përhershëm të Maqedonisë, i cili do të luhet në stadiumin "Tumbe Kafe" do të jetë gjithsej i 69-ti mes këtyre dy ekipeve, ndërsa në 68-të të deritanishme ka realizuar 39 fitore, Pelisteri 13, ndërsa 16 duele kanë përfunduar baras.

Derbi mes Pelisterit dhe Vardarit do të fillojë prej orës 15:30 minuta, termin në të cilin fillojnë edhe takimet : Rabotniçki - Akademia Pandev, Sileks - Pobeda dhe Shkupi - Shkëndija.

Në ndeshjen e parë nga kjo gjiro dje Renova dhe Shkupi luajtën pa gola 0:0. Tabela: Shkëndija 16 pikë, Akademia Pandev 11, Shkupi 11, Vardari 10 (-1 ndeshje më pakë), Pelisteri 8, Renova 6, Sileksi 6, Rabotniçki 5 (-1), Pobeda 5 dhe Shkupi 2.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 14:09  | T.E. | 541 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.