Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Gazi Babës dhe Ilindenit
132394393_1_1.jpg

Shkup, 23 shtator - Disa vendbanime në komunat Gazi Babë dhe Ilinden nesër në pjesë të caktuara të ditës do të jenë pa energji elektrike për shkak të intervenimeve të caktuara teknike.

Pa energji elektrike nesër prej orës 06:15 deri në orën 08:15 do të jenë shfrytëzuesit e një pjese nga vendbanimet: Dërma, Ura e Mralinit, subjektet juridike: "Bitollska Mlekara", "Naova", "Zhito Altan" "Vajomag" në komunën e Gazi Babës dhe shfrytëzuesit e një pjese nga vendbanimet: Idrizovë, Dërma, Mralinë, Kadino, si dhe subjektet juridike: Burgu "Idrizovë", "Pilko", Majami", "Mak-lift", "Pivar" "Makpetrol Idrizovë" dhe "Ana kom" në komunën e Ilindenit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.09.2017, 14:44  | T.E. | 556 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
180 udhëtarë bllokohen në Gjermani pas anulimit të fluturimit të Wizzair
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.