« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
Kryebashkiaku i Stambollit jep dorëheqje
kadir-topbash-804x380.jpg

Kryebashkiaku i Stambollit, Kadir Topbaş, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në Bashkinë e Stambollit, kryebashkiaku Topbaş është shprehur se “Opozita nga këtu dëshiron të prodhojë politikë. Unë nuk e lejoj këtë, nuk e lejoj kurrë. Unë që nga dita e sotme jam larguar, jam dorëhequr nga detyra e kryetarit të bashkisë. Por kurrë nuk kam ndonjë mangësi me partinë time politike. Unë jam anëtar në partinë time. Nga këto nuk del asnjë material për opozitën”.

“Gjatë detyrës bashkë me ekipin tonë kemi patur qëllim punën dhe për ti shërbyer Stambollit me qëllimin tonë për të lënë gjurmë të bukura. Kjo gjë është vlerësuar, ku qytetarët tanë e kanë treguar këtë duke na bërë vend në zemrën e tyre. Për këtë unë shpreh falënderimet e mia dhe kam dëshirën që të jem gjithmonë në ato zemra”, është shprehur ndër të tjera Topbaş.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 23:27  | T.E. | 1,264 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.