« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
VMRO akuzon: Polici i ka vënë pistoletën kandidatit për kryetar komune
vmro-dpmne1-1_1.jpg

Shkp, 22 shtator - VMRO ka akuzuar sonte se një polic i ka vënë pistoletën një kandidati për kryetar komune duke mos zbuluar se për cilin kandidat bëhet fjalë dhe ku ka ndodhur kjo, transmeton Zhurnal.mk

"Gjithcka që tregohet është se LSDM ka kidnapuar shtetin dhe po rrënon gjitha vlerat e demokraricë, një kandidati për kryetar komune i ka vënë pistoletën një polici sepse është i një partie kundërshtare të LSDM. Më parë qytetarët kanë qenë të maltretuar nëpër autobusa duke manifestuar kështu LSDM një brutalitet, për këtë do të përgjigjen, do vijë dita kur do të del e vërteta në dritë, me këto keqpërdorime dhe nuk mund të ndalojë energjinë e popullit kundër tyre, përgjigjen e popullit do e fitojnë më 15 tetor", thuhet në kumtesën e lëshuar nga VMRO.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 20:59  | T.E. | 1,366 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.