« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
uragani-4-768x432.jpg

Uragani Maria ka shkatërruar një pjesë të mirë të Puerto Rikos dhe pasi ka lënë mjaftë pasoja, është drejtuar drejt Republikës Domenikane. Një shqiptar që banon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe që kishte zgjedhur pikërisht Republikën Domenikane e më konkretisht, Puerto Plata për të pushuar në këtë fund shtatori.

 

Ka dërguar pamjet e para nga uragani në këtë pjesë të ishullit. Sipas djalit, gjithë pushuesit janë larguar nga plazhi dhe po struken brenda komplekseve, ku ndihen më të sigurt.

 

Pas dërgimit të pamjeve ai është pyetur nëse po e përjetojnë me frikë pritjen e uraganit dhe ai shprehet: Jo, nuk kemi frikë. Jemi futur në brendësi të kompleksit. Këto janë pamjet e para në pritje të uraganit Maria. Na kanë thënë se nëse gjendja përkeqësohet, do të na evakuojnë në vende të sigurta.

Ndërkaq, Puerto Riko ka mbetur në terr të plotë pas shkëputjes së energjisë elektrike. Përmbytjet katastrofike po pushtojnë ishullin që strehon 3.5 milionë banorë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 19:49  | T.E. | 6,158 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.