« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Bëhuni patriot modern, vozisni biçikleta
koce_2.jpg

Shkup, 22 shtator - Në krye me kreun e komunës së Shkupit, Trajanovski, zv.ministri i ambientit jetësorë Makraduli dhe ambasadori i BE Samuel Zhbogar, aitj të Holandës dhe Hungarisë, qindra qytetaë dje me biçikleta kanë defiluar nëpër rrugët e Shkupit me rastin e ditës ndërkombëtare të biçikletave, transmeton Zhurnal.mk

Biçiklistët kanë nisur nga Porta Maqedonia për të vazhduar në rrugën 11 Tetori deri në Koço Racin më pas në Kërste Misirkov, bulevardin Goce Delçev, arradhat Partizane, 8 shtatori dhe bulevardi ilinden.

"Qyteti i Shkupit vitin e kaluar u gjend në mesin e tre qyteteve europiane me zgjidhjen më të mirë në këtë drejtim, në garë për çmimin e ditës europiane kemi qenë, kjo për ne vërteton se lëvizim në drejtim të duhur dhe kjo është meritë e gjithë qytetarëve të cilët gati çdo ditë lëvizin me biçikleta", ka thënë Trajanovski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 19:30  | T.E. | 886 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.