« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Një këmbësor humb jetën në Prilep, në Kavadar lëndohet rrëndë 75 vjeçarja
1eec08a7-2d76-4e93-8fb3-87d2ca8b2d3d.jpg

Prilep/Kavadar, 22 shtator - Në dy aksidente që kishin ndodhur dje në Prilep dhe Kavadar, njëri këmbësor kishte vdekur, dhe tjetri mbeti shumë i lënduar, informua nga MPB.

Një i panjohur dje në orën 20:30 në rrugën „Trajko Nikoloski“ në Prilep duke drejtuar automobilin, kishte goditur një person në prilep M.J (39) dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Dhe nga ndihma e shpejtë në vend ngjarje është konstatuar vdekja tek M.J, dhe në vend ngjarje prokurori publik dhe policia e stacionit hetimor në Prilep kryen hetimin në vend ngjarje dhe me vendim të prokurorit publik është trupi i pajetë është dorëzuar për obdukcion.

Në fatkeqësinë rrugore që ka ndodhur dje në orën 14:05 në rrugën „Strasho Pinxhur“ në Kavadar, N.M duke drejtuar veturën të tipit Mercedez, me targa të Kavadarit duke vozitur mbrapa e kishte goditur këmbësorin T.D (75) nga Prilepi, në këtë fatkeqësi kishte marrë lëndime të rënda dhe me vendim të mjekëve në Spitalin e Kavadarit është dërguar për në qendrën urgjente në Shkup.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 14:40  | Z.H. | 541 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.