« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Bomba e Patozit: PD ka degraduar! Basha të bëhet gati, do t’i imponohemi që të largohet
auto_screenshot-16_1506077507-94834271506079223.jpg

Tiranë, 22 shtator - Një ditë pas mbledhjes së tensionuar të kryesisë së Partisë Demokratike, njëri ndër zërat më të fortë kundër kryetarit Lulzim Basha ka paralajmëruar se do ta largojë kryedemokratin nga posti.

 

Astrit Patozi, në një deklaratë për mediat, e ka cilësuar mbledhjen e djeshme të kryesisë së selisë blu, si pasqyrën e vërtetë të degradimit në të cilën nga rënë PD. Patozi është shprehur se ditën e djeshme të gjithë e kuptuan mentalitetin bolshevik të Lulzim Bashës.

 

Madje Astrit Patozi ka paralajmëruar se do ta hedhë nga “froni” Bashën, duke deklaruar se të gjithë kritikët dhe anëtarët e thjeshtë të PD-së do t’i imponohen, që ai të largohet nga posti i kryetarit të PD-së.

 

“Mbledhja ishte pasqyrë e degradimit të PD. Cilësia dhe përmbajtja e debatit është problemi. Basha tregoi se ka mentalitet bolshevik.

 

Ne do ti imponohemi me të gjithë forcën tonë dhe unë kam bindjes se janë të shumtë ata demokratë që kërkojnë një PD ndryshe.

 

Ne do të imponohemi me presionin që anëtarësia e PD-së e revoltuar, do të detyrojë zotin Basha që të marrë një qëndrim tjetër.”-tha Patozi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 14:26  | Z.H. | 651 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.